Genel

Yangın Perdeleri

yangin-perdeleri

Yangın ve Duman Perdeleri

Yangın ve Duman Perdeleri, yangına ve dumana karşı sabit ve otomatik perde çözümleri mimari tasarımda farklı seçenekler sunar. Duman perdesi, 1000 C sıcaklıkta 60 veya 120 dakika kadar yangın perdesi seçenekleri vardır. Yangın ve Duman Perdeleri, özel olarak geliştirilmiş iplik ve dokuma tekniği üretilen kumaşlar üzerine kaplama yapılarak aleve dayanıklı hale getirilir. Yangın ve Duman Perdeleri, hem dayanıklı hem de hafif olan kumaş ortalama 400-750 gr/m2 ağırlığa sahiptir ve 270 dakikaya kadar dayanıklıdır.

Yangın ve Duman Perdeleri, kompartıman oluşturmak, yangın kapılarına pratik alternatif olarak blokları birbirinden ayırmak, koridorlar, autriumlar, hangar vb yerlerde tamamen veya tavanda kısmı yükseklikte duman havuzu oluşturmak için kullanılır. Yangın ve Duman Perdeleri, farklı risk sınıfları olan mutfak ile insanların bulunduğu restaurant kısmını, mağaza ile koridorları, birbirinden ayırmak en basit en yaygın perde uygulamalarındandır.

Yangın ve Duman Perdeleri, yangın esnasında alanların birbirinden bağımsız hale getirilmesini sağlayarak insanların kontrollü şekilde tahliyesini kolaylaştırdığı gibi kurtarma ekibini güvenli olarak olaya müdahalesini kolaylaştırır.