Genel

Firma Profilimiz

demo-fire-yangin-sondurme-sistemleri

Hakkımızda
2012 yılında Yalova’da faaliyete geçen DEMO FIRE yangın söndürme ve ekipmanları üretim ve pazarlamasın da sektörün öncü firmalarından biri haline gelmiştir. Kuruluşundan bu yana DEMO FIRE sektör içerisinde hem Türkiye’de hem de Dünya genelinde aranılan bir marka haline gelmiştir.

DEMO FIRE olarak temel prensibimiz kuruluşumuzun temeli olarak gördüğümüz müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine uygun kaliteli ve nitelikli ürünler ile memnuniyetlerini sağlamaktır. Yılların bize verdiği bilgi birikimi ve edindiğimiz deneyimler sayesinde sahip olduğumuz profesyonel kadro sayesinde öne çıkararak, yıllardır müşterilerimize anında ve mükemmel çözümler sunuyoruz.

Biz Kimiz ?
Firmamız A’dan Z’ye Yangın güvenliği hizmetleri vermektedir. Biz Firmanızın yangın güvenlik felsefesini ve konseptini hazırlayarak sizi yangına karşı beraberce sürekli olarak koruruz. Yangından korunma proje aşamasından başlayarak, sistemleri devreye alma, müdahale ekiplerinin kurulması, işletmeye özgü acil eylem planları ile dönemsel tehlike analizlerinin de dâhil olduğu hizmetlerin bütünüdür. Günümüzde binalar ve kullanım amaçları sürekli daha kompleks hale gelmektedir. Bir binanın yangından korunma stratejisi ancak binaya has özel bir mantıkla oluşturulacak bir yangın konsepti dâhilinde mümkündür.
Yangın güvenlik felsefemiz;
1- Yangın Risk Analizi: Öncelikle yangın çıkmasın oluşmasın isteriz bu sebeple ilk işimiz yangın çıkması muhtemel riskleri belirleyip bu risklerin giderilmesini sağlamaktır.
2- Planlı Bakım ve Kontrol: Yine yangının oluşmasını önlemek için muhtemel yanma‐yangın kaynaklarının sürekli bir biçimde bakım ve kontrollerini sağlamamız gerekmektedir.
3- Yangını haber almak: Yangını doğru ve hızlı bir biçimde haber alabilmeyi amaçlarız. Bunun için doğru otomatik yangın algılama sistemlerini kurmalı ve personelimize doğru eğitim vermeliyiz. Yangını haber aldığımızda yapmamız gereken üç şey vardır. Yangını söndürmek, binayı tahliye etmek ve itfaiyeye haber vermek.
4- Yangın söndürme: Amacımız yangını değil başlangıç aşamasındaki yangınları söndürebilmektir. Zaten işletmemizde var olan yangın söndürme ekipmanları ile yapabileceğimiz de budur. Başlangıç yangınlarını iki yöntemle söndürürüz .
a. Otomatik yangın söndürme sistemleri; Bu sistemlerin bir çok türü vardır.
En uygun ve efektif olanı hesaplanır ve kullanılacak yere, sisteme göre ayarlanarak kullanılır.
b. Personel – kişiler vasıtası ile yangını söndürmek: Taşınabilir yangın söndürücüler ile yangını söndürmek için personelin yeteri kadar eğitimli
olması gerekir. Doğru söndürücü doğru yöntem ve doğru zamanlama ile başlangıç yangınlarının tamamı söndürülebilir.
5- Yangını hapsetmek: Eğer başlangıç aşamasındaki yangını söndürememiş isek yangını çıktığı bölgeye hapsetmek ve o bölgeden dışarıya çıkmasını engellemek gerekir. Bunun için:
a. İşletmenin yangın risk analizine göre yapım aşamasında alması gereken tedbirler vardır.
b. İşletmenin işletilme aşamasında alınması gereken tedbirler vardır.
c. İşletmedeki personelin yangına müdahale ederken yapması gerekenler vardır.
6- Tahliye: Daha önceden tatbikatları yapılmış senaryolara göre yangın alarmı
sonrasında binanın tahliyesi eğitimli personel tarafından yapılmalıdır. Tahliye acil durum planlarına ve yönergelere uygun olarak yapılır.
7- İtfaiyeye haber vermek: Yönerge ve talimatlara uygun olarak itfaiyeye haber verip. Gelen itfaiyecilere yangın planlarınızı vermeniz ve yardımcı olmanız gerekir.
8- Yangın sonrası: Yangın söndürüldükten sonrası da çok önemlidir. Yangının nasıl çıktığı ve nasıl söndürüldüğü iyice inceleyip ileride oluşabilecek yangınları önlemek açısından bize fikir verecektir.

Misyonumuz
Ülkemizde sürekli gelişen teknolojiler ve sanayileşme ile ortaya çıkan yangın risklerine basit ve kesin çözümler sunmaktır. Hızlı projelendirme, pratik montaj ve otomatik söndürme ile farkındalık yaratarak ve AB standartlarına uygun kaliteli yangın güvenliği hizmeti vererek müşterilerimizin tüm yangın risklerinden korunmasına katkıda bulunmaktır.

Vizyonumuz
Her yangını tek bir yangın söndürücü ile söndürebilme yeteneğimiz ile önümüzdeki 10 yıl içerisinde ülke pazarının %10 nunda etkin olmaktır. ilk hedefimiz Türkiye’de yangın güvenliği ve yangın söndürme sektöründe aranan ilk 10 firmadan biri olmaktır.